środa, 7 maja 2014

" z majowym słonkiem :-)) "

Nagromadziło mi się różnych zniechęceń więc dawno tu nie zaglądałam. Wszystko jednak kiedyś się kończy nawet największe zniechęcenie :-)). Poświęciłam trochę czasu na nikomu  oprócz mnie niepotrzebna pracę podwórkową i jak tylko skończy się tynkowanie bocznej ściany budynku pokażę efekty. Dostałam kilka roślin od koleżanek "sprzątających" swoje ogrody i mam wielką nadzieję że się przyjmą i nie zostaną zniszczone podczas prac budowlanych. Przy okazji "uprawiania" podwórka wykształciłam w sobie umiejętności żebracze hi hi. Kolega podarował mi kilka desek tzw. oszwarów na skrzynie i kombinujemy jeszcze ze dwie ławki. Deski leżały na podwórku ze trzy lata nabrały więc że tak powiem patyny i są pięknie szare.
Obszyłam też szmatkowy pledzik. Niestety nie aksamitem bo było za grubo. Efekt końcowy jest bardzo "rękodzielniczy". Staram się ciąć mniej więcej równe paski, ale różne materiały dają różną grubość i całość nie jest wzorem równości. Mogę się bardzo przejmować albo uznać że taka jego uroda co też czynię :-)). Ma zdecydowanie rustykalny klimat i robię już kolejny :-)).Serdeczne pozdrowienia ze stryszku.

4 komentarze:

 1. Witaj Marysiu:) Dywanik cudny:) A zdjęcia Twojego ogródka pokaż koniecznie proszę - trzymam kciuki za Ciebie i Twoje roślinki, od kiedy zaczęłaś ten projekt:) Pozdrowienia serdeczne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Anex :-)). Dywanik /pledzik jaki jest każdy widzi, ale lepiej przerobić niż zaśmiecać. Aczkolwiek usłyszałam, że szkoda czasu i wysiłku bo można za 10 zł kupić. Mimo wszystko robię następny i mam nadzieję, że osoba , która dostanie takie dzieło rąk moich będzie zadowolona ;-)). Pozdrawiam serdecznie i zazdraszczam nadmorskich pejzaży. zdjęcia na Twoim blogu przepiękne.

  OdpowiedzUsuń
 3. I to jest właśnie najpiękniejsze w pracach hand made, że nie są idealne, a przez to każda jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Czekam na zdjęcia ogrodowe. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam sisterze twe zacięcie podwórkowe-ja bym odpuściła.A dywanik jak się komu nie podoba, zawsze możesz oddać mi-przygarnę do serca ;-)

  OdpowiedzUsuń