piątek, 10 lipca 2009

"krótki przystanek w Ustrzykach Dolnych"
Wybrałyśmy się dzisiaj do Ustrzyk Dolnych. Jagoda na zakupy, a ja na doczepkę :-). Za dużo nie obejrzałam bo jakoś tak po spokoju na wsi, nawet tak niewielkie miasteczko jak Ustrzyki okazało się zbyt hałaśliwe. Ostatnio byłam tutaj w kwietniu i było wtedy sennie i spokojnie. Teraz wszędzie turyści i niestety samochody, samochody, samochody i tak bez końca można. Jedno co ładne to strome uliczki z widokiem na las i wzgórza. Samo centr
um jak w wielu innych małych miasteczkach. A dla kontrastu dwie migawki z drogi powrotnej...pięknie jest tutaj :-)


7 komentarzy:

 1. Fajnie tam macie, u nas nie ma dnia żeby nie padało, codziennie burze, chyba się nigdy nie wypogodzi.Kapustka "Edzia" wyszła miodzio wszystkim smakowała.Przepis wpisałam do mojego zeszytu potraw ulubionych.Ptaszki urocze,oczywiście u mnie w kuchni wiszą dwa w kwiatuszki- też cudne.
  Pozdrawiam Ula.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też jestem jak "dziecko we mgle" jak mąż przywiezie mnie do dużego miasta...:)
  3/4 ludzkiej populacji bym wtedy wystrzelała, ale wiejski człek tak chyba juz ma
  Fotki jak zwykle piękne.

  OdpowiedzUsuń
 3. w Ustrzykach to tylko wrazenie zrobila na mnie szarlotka na goraco z lodami i kawa.bardzo dobry deser!
  a u nas zboze juz rosnie,pszenica i jeczmien.rety,jak od maja wszystko uroslo.i w pagorkach poza Edynburgiem paprocie dusza swoim smrodem(jak dla mnie smrod).ale pogoda przecudowna,a w pagorach jak w raju!pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj była kapusta Edzia jako dodatek do szarych klusek .Muszę powiedzieć,że nie lubiłam nigdy kminku w pieczywie i w serku topionym , ale w kapuście mi nie przeszkadzał . Twój przepis ma teraz nazwę "kapusta z myszką " i oczywiście wszystkim smakowała .
  Ustrzyki inaczej sobie wyobrażałam , ale te prawdziwe też są ładne , fajnie tak sobie iść ulicą i mieć przed oczami widok na góry .Pozdrawiam Yrsa

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za pozdrowienia i cieszę się, ze kapusta znalazła nowych zwolenników :-)), to bardzo prosta potrawa a naprawdę smaczna. Najpiękniejszy widok na góry jest jak się jedzie w stronę Lutowisk od Czarnej, ale na razie ciągle lekko zamglony.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przejeżdżałam tylko przez Ustrzyki Dolne. Rada byłam jak wyjechaliśmy już poza miasteczko ... dla samych cudownych bieszczadzkich widoków warto ... zaczynam tęsknić za Bieszczadami.
  A do kapusty Edzia się ,,przymierzam,,- zrobię na pewno ... .

  OdpowiedzUsuń
 7. Zachęcam Damurku bo pyszna jest :-))

  OdpowiedzUsuń