wtorek, 5 października 2010

"jesiennie"


Dla mnie jarzębina to pierwsza oznaka nadchodzącej jesieni, w tym roku zaczerwieniła się szybko i mimo urody przyniosła ze sobą jakąś taką jesienną melancholię. Ale jak wszystko inne melancholia też kiedyś mija .

A póki co kilka fotek zrobionych po drodze do domu. Bardzo dzisiaj mgliście mimo czystego nieba było, więc Przemyśl nieco "zadymiony"

Po wojnie ocalały w Przemyślu dwie synagogi. Jedna zajmowana przez Bibliotekę Miejską żyje, natomiast jak jest z drugą widać niestety. Kiedyś służyła chyba za jakiś magazyn, potem byla tak oblepiona szyldami i reklamami, że trudno było się domyślić co to za budynek. Teraz widać to wyraźnie, ale co z tego...

Wieża Kościoła Salezjanów

oddział Biblioteki Miejskiej w bardzo według mnie pięknym miejscu

powoli, bo powoli, ale jednak kamienice są remontowane (przynajmniej jeśli chodzi o elewację od strony ulicy) ta akurat mieści się chyba już przy ulicy Grunwaldzkiej

patrząc na takie detale żal się człowiekowi robi, że w dobie wszechobecnych blokowisk, zamiast cieszyć oczy pięknem popadają w ruinę


a na koniec nasza przemyska fontanna :-)), jak łatwo się domyślić latem jest to miejsce bardzo oblegane nie tylko przez dzieci


pozdrawiam serdecznie i pięknych jesiennych dni wszystkim życzę :-)

6 komentarzy:

 1. Ale mi narobiłaś ochoty na wyjazd do Przemyśla, za tydzień miała być Jura, ale chyba będą Bolestraszyce i Przemyśl :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przemyśl zaprasza serdecznie :-). Jeżeli tylko pogoda dopisze, będziesz miała piękną wycieczkę. W Bolestraszycach dawno nie byłam, ale też planuję odwiedziny w arboretum jesienią. Gdybyś miała ochotę się spotkać z mieszkanką stryszku :-)),to daj znać kiedy przyjedziesz.
  Pozdrawiam
  Marysia

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Marysiu!
  Też zauważyłam ,że jarzębina w tym roku bardzo ładnie obrodziła , a to podobno wróżba nadchodzącej długiej i ostrej zimy . Póki co jednak ciszę się słońcem i bezdeszczową pogodą .
  W Poznaniu synagogę przekształcono na pływalnię , a te secesyjne dekoracje kamienic są identyczne do tych , które zdobią kamienice w Poznaniu na Jeżycach . Zawsze jak przejeżdżam ul.Dąbrowskiego podziwiam te urocze balustrady i kobiece głowy z wplątanymi we włosy roślinami .
  Długo Cię nie było , dobrze ,że wróciłaś .
  Pozdrawiam serdecznie Yrsa

  OdpowiedzUsuń
 4. W Przemyślu byłam raz albo dwa ale było to w latach siedemdziesiatych, bardzo się zmienił, z tego co widzę, pozdrawiam
  www.okiemjadwigi.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Yrso, dziękuję za pozdrowienia i miłe słowa :-). Jadwigo, mieszkam w Przemyślu kilkanaście lat i długo nic się tu nie działo, ale wreszcie coś drgnęło i oby tak dalej, bo to naprawdę piękne miasto i zasługuje na to, żeby o nie zadbać.

  OdpowiedzUsuń
 6. MArysiu - nawet nie śmiałam proponować spotaknie, ale w największą przyjemnością skorzystam :) Niestety nie tym razem bo i pogoda się spsuła i choróbsko dopadło czyli wyjazd odłożony :( Oj tęskno mi za Przemyślem!

  OdpowiedzUsuń